Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Ворочеве

Ворочеве - село, центр сільської Ради. Розташоване на річці Ужі, за 5 км від районного центру. Через село проходять залізнична та автомобільна магістраль Ужгород - Львів. Залізнич­на сіанція. Населення - 1069 чоловік.
В селі розташована комплексна бригада колгоспу ім. Івана Франка, за якою закріплено 600 га землі, в т. ч. 200 га орної, 300 га лук і пасовиськ. Є ферма, де утримується 200 голів молодняка великої рогатої худоби. Всі вироб­ничі процеси на фермі механізовані. У Ворочевому одержують високі врожаї картоплі (112 цнт з га), пшениці (23 цнт) та фруктів.
У Ворочевому є початкова школа, клуб, бібліотека.
За народними переказами, Ворочеве заснували опришки, що діяли біля гір Санаторія і Темника. В писемних джерелах вперше село згадується в 1552 році.
В 1930 році створена первинна організація КПЧ, секретарем її був М. М. Манзулич. Селяни Ворочевого брали участь в голодних походах 30-х років.
27 жовтня 1944 року Ворочеве визволили радянські війська від фашистської окупації. 14 чол. вступили добровольцями до лав Черво­ної Армії.
Уродженець села Ю. Ю. Цмур став доцентом Ужгородського університету.

Cучасна карта - Ворочеве