Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Соломонове

Соломонове (до 1964 p.- Шоломонове) - село, центр сільської Ради. Розташоване між річ­ками Латорицею та Тисою, за 27 км від районного центру, за 2 км від залізничної станції Чоп. Населення - 1459 чоловік,
переважно угорці.
В селі розміщена центральна садиба кол­госпу «Прикордонник» - багатогалузевого госпо­дарства. Артіль має 1542 га землі, в т. ч. 745 га орної, 146 га садів. З допоміжних підприємств наявні млин, пилорама, столярна майстерня. Колгосп славиться в районі високими врожаями овочів.
У Соломоновому є восьмирічна та заочна середня школи з угорською мовою навчання, 2 бібліотеки, клуб. За радянських часів у селі зведено близько 220 будинків.
Перша згадка про Соломонове є в писемних джерелах 1332 року.
На початку квітня 1919 року в селі створено Раду робітників, селян і солдатів. Габор Токач і Шандор Катко були в загонах Угорської Червоної Армії.
В 1922 році створена первинна організація КПЧ.
Виноградарі села в 1932 році страйкували на знак солідарності з виноградарями Берегівщини.
23 листопада 1944 року Соломонове визволено від фашистської окупації Червоною Армією.

Cучасна карта - Соломонове