Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Загаття

Загаття (до 1945 p.- Гатмег) - село, центр сільської Ради. Розташоване на річці Іршавці, за 14 км від районного центру. Через село про­ходить шосе Мукачеве-Іршава. Населення - 1774 чоловіки. Сільраді підпорядковані
населені пункти Дуби, Івашковиця, Климовиця, Кобалевиця.
В селі знаходиться центральна садиба кол­госпу «Верховина», який має 2600 га землі, в т. ч. 637 га орної. Основні галузі виробництва - тваринництво та садівництво. В господарстві наявні 500 голів великої рогатої худоби, понад 1000 овець.
У Загатті є середня школа, бібліотека; діль­нична лікарня. За радянських часів в селі зве­дено близько 500 будинків.
Село засновано в XV столітті.
Під впливом Великого Жовтня та агітації солдатів, що повернулися з російського полону, в 1918 році у Загатті відбулися заворушення. Селяни зруйнували канцелярію лісової управи.
В березні 1919 року в Загатті було обрано Раду робітників, селян і солдатів.
В 1924 році в селі створена первинна органі­зація КПЧ, організаторами її були В. Ф. Золтан, І. І. Поторій, Ю. С. Якима.
Комсомольська організація створена у За­гатті в 1929 році.
25 жовтня 1944 року Загаття визволено від фашистської окупації частинами 237 стрілецької дивізії. Понад 30 чоловік пішли добровольцями до Червоної Армії, серед них 16 нагороджено орденами та медалями Радянського Союзу.
В Загатті народився український радянський живописець А. М. Ерделі.
Поблизу села, біля курганного могильника куштановицької культури (VI - III століття до н. е.), знайдений скарб виробів доби бронзи (XIV-XIII століття до н. е.).

Cучасна карта - Загаття