Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Гать

Гать - село, центр сільської Ради, розта­шоване за 12 км від Берегового. Через село про­ходить шосейна дорога Ужгород-Мукачеве-Берегове-Рахів. Населення - 2975 чоловік Сільраді підпорядковані села Нярош Горонда та Чікош Роропда.
На території села знаходиться Закарпатський племінний радгосп, за яким закріплено 3,9 тис. га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2,5 тис. га орної землі; він спеціалізуються на розведенні бурокарпатської племінної худоби.
В селі є середня школа, бібліотека, клуб, а також лікарня, фельдшерський пункт, дитячий садок, дитячі ясла, торговий комбінат, перу­карня, поштове відділення, млин.
За роки Радянської влади в Раті споруджено 365 житлових будинків. У селі проживаю 18 матерів-героїнь.
На території села знайдено вироби з бронзи доби пізньої бронзи (кінець II тисячоліття до на­шої ери). Вперше Гать згадуються в письмових джерелах XIV століття. У 1566 році село зазнало спустошливого набігу татарських орд. На 1816 рік у Гаті налічувалось 444 жителі, 54 будинки. Згідно перепису 1881 року з 859 жителів села нпеьменннмн були 330 чоловік. В 1921 році в селі була створена місцева партійна організа­ція КПЧ у складі 79 членів; її очолювали Й. Пак
і Е. Ковач. У 1935 році під час виборів до чехословацького парламенту комуністи одержали найбільшу кількість голосів виборців, а саме: 463 голоси із загального числа 876.
Під час угорсько-фашистської окупації 60 жителів села було вивезено фашистами в трудові табори, 136 чоловік забрано в примусові робочі батальйони. На 1939 рік у селі проживало 59 сі­мей з 189 дітьми, які були безземельними і не мали власного житла. 26 жовтня 1944 року село було визволено частинами 8-ї гвардійської повітряно-десантної стрілецької дивізії Червоної Армії, 10 жителів села пішли добровольцями до Червоної Армії.
У Гатi 1928 року народився член Спілки радянських письменників В. О. Ковач.

Cучасна карта - Гать