Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Підвиноградів

Пвдвиноградів (до 1948 року Ардовець) - село, центр сільської Ради, лежить на Притисянській рівнині, за 5 км на захід від районного центру і за 3 км від найближчої залізничої стан­ції Фанчикове. Населення - 2880 чоловік. Сіль­
раді підпорядковані населені пункти: Вербове, Матієве і Руська Долина.
Колгосп «Жовтнева перемога» має 2033 га сільськогосподарських угідь. У господарстві є 16 тракторів, 4 комбайни, 11 вантажних авто­машин та багато іншої техніки. В артілі виро­щують зернові культури, розвинуте м'ясо-молочне тваринництво. У 1967 році хлібороби артілі зібрали з кожного га по 32 цнт; вироблено на кожних 100 га сільськогосподарських угідь по 270 цнт молока і 80 цнт м'яса. 6 передовиків удостоєні урядових нагород, серед них ордена Леніна - П. В. Мар'ян, М. Д. Лемака. Артіль довгий час очолював Герой Соціалістичної Праці А. І. Співак (помер у 1962 році).
Багато уродженців села стали знатними людьми. Брати Василь і Микола Бідзілі та І. Данко - кандидати наук, а М. Шуба - доктор біологічних наук.
У селі є восьмирічна школа, Будинок куль­тури, бібліотека, відділення зв'язку; встановлено пам'ятник воїнам Червоної Армії, що загинули в боях з фашистськими загарбниками. За роки Радянської влади споруджено 427 нових житлових будинків.
Місцевість, де засноване село, існувало посе­лення періоду неоліту (IV тис. до н. е.) та доби бронзи (II тис. до н. е.).
Підвиноградів виник у 1295 році.
Підвиноградівська організація КПЧ створена у 1925 році. Першими її членами були В. І. По­пович, І. М. Вашкеба, М. І. Роман, П. М. Білак. В 1928 році виникла комсомольська організація.
24 жовтня 1944 року село визволено від угор­сько-фашистських окупантів. Понад 30 чоловік пішло добровольцями в Червону Армію.

Cучасна карта - Підвиноградів