Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Стужиця

Стужиця - село, центр сільської Ради. Лежить в долині річки Світлої, за 30 км від районного центру, за 4 км від залізничної станції Жорнава. Населення - 1525 чоловік.
В селі розташована центральна садиба кол­госпу «Бескид», який має 2063 га землі, у т. ч. З00 га орної, 800 га сіножатей і пасовиськ, 104 га садів. Господарство займається тваринництвом, а також садівництвом і вирощуванням кар­топлі.
У Стужиці є восьмирічна та початкова школи, 2 клуби, 2 бібліотеки. За останні роки зведено 163 житлові будинки. За радянських часів понад 200 селян одержало вищу і середню освіту.
Згадка про Стужипю є в писемних джерелах за 1599 рік. З 1794 року в Стужиці стала до ладу лісопилка, яку обслуговували кріпаки.
Вже у 1898 році місцеві власті і духовенство повідомляли, що населення Стужиці «тримає в серці догму соціалізму», а «церква порожня».
16 жовтня 1944 року село визволено части­нами 18-го стрілецького корпусу від фашист­ської окупації.
В урочищі Стужиця розташований флорис­тичний заповідник - буково-смерекові та буково- яворові ліси.

Cучасна карта - Стужиця