Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Плоске

Плоске (до 1945 p.- Домбоштелек, Шебешфолу) - село, центр сільської Ради. Розташоване в долині річки Малої Пені, за 17 км від районного центру. Через село проходить шосе. Населення - 810 чоловік. Сільраді
підпорядковані населені пункти Оленеве, Павлове, Яківське, Плоский Потік.
В селі розміщений колгосп «Весна», за яким закріплено 3600 га землі, в т. ч. 955 га сіножатей, 368 га пасовиськ. Господарство тваринницького напряму. Тут також розміщений завод по роз­мінну мінеральної води «Плосківська».
У Плоскому є середня та вечірня середня школи, бібліотека, клуб.
Вперше село згадується в письмових джерелах за 1597 рік.
Первинна організація КПЧ створена в 1931 році, очолив її В. Теслович. Під час парламент­ських виборів 1935 року близько 50 проц. виборців віддали свої голоси за комуністів. Тоді ж сі простою села було обрано комуніста П. Блискуна.
В 1944 році поблизу села діяли партизани з'єднання О. В. Тканка. За зв'язок з партиза­нами було розстріляно 7 мешканців села, 14 чол. відправлено на каторгу до Німеччини.
Село визволено від фашистської окупації 21 жовтня 1944 року.
В Плоскому народився О. Митрак (1873- 1913) - письменник-просвітитель.

Cучасна карта - Плоске