Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Приборжавське

Приборжавське (до I960 p.- Задне) - село, центр сільської Ради. Лежить в до­лині річки Боржави, за 16 км від районного центру. Через село проходять вузькоколійна залізниця та шосе. Населення - 2967 чоловік. Сільраді
підпорядковане с. Лукове.
В селі розташована центральна садиба кол­госпу ім. Горького, який має 6700 га землі, в т. ч. 700 га орної, 2000 га сіножатей і пасовиськ, 300 га садів і виноградників. Артіль має 1200 голів великої рогатої худоби, 4000 овець, 500 свиней. Провідною галуззю виробництва є тва­ринництво. За видатні трудові успіхи 7 колгосп­ників нагороджено орденами та медалями. У Приборжавському діє також вапновий завод.
У Приборжавському є середня школа, Бу­динок культури, бібліотека. За роки Радян­ської влади в селі збудовано 410 нових будинків, 320 - реконструйовано.
Згадка про село є в писемних джерелах XVI століття.
10 квітня 1919 року в Приборжавському обрано Раду робітників, селян і солдатів.
В 1921 році створено комуністичну організа­цію, очолив її І. В. Павлище.
В 1944 році поблизу ГІриборжавського діяв партизанський загін ім. Ватутіна.
25 жовтня 1944 року село визволено від фашистської окупації частинами 8-ї стрілецької дивізії. 23 чоловіки пішли добровольцями до лав Червоної Армії, 8 чоловік боролись проти фашизму в Чехословацькому корпусі генерала Л. Свободи.

Cучасна карта - Приборжавське