Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Костилівка

Костилівка (до 1946 p.- Берлебаш) - село, центр сільської Ради. Розташована обабіч річки Тиси, за 9 км від Рахова. Через село проходить автомагістраль Ужгород-Рахів та заліз­ниця. Населення - 1493 чоловіки. Сільській Раді підпорядковане село Вільховатий.
На території села розміщені Костилівський лісопункт і лісництво Великобичковського лісокомбінату. Площа лісів лісництва 5,2 тис. га. Посаджено і відновлено понад тисячу та нових лісів. На місцевому лісозаводі виготовляється тара, пиломатеріали, чорнові меблеві заготовки.
В селі - початкова і восьмирічна з інтерна­том на 25 місць школи, школа робітничої молоді,
2 клуби, 2 бібліотеки. Є чайна, лазня, медпункт, відділення зв'язку, дитячий садок на 25 місць.
Заснована Костилівка у XVIII столітті, жителі її спадкоємні лісоруби. З кінця XVII століття і до 1866 року поблизу села на горі Берлебаші видобували залізну руду для металообробного заводу Кобилецької Поляни.
Вперте Радянську владу тут встановлено У квітні 1919 року, яка проіснувала 10 днів. В 1926 році створено партійну групу, яка вхо­дила до рахівської організації КПЧ.
Радянські війська визволили село від фашистських загарбників 17 жовтня 1944 року. Понад 30 його жителів добровільно вступили до лав Червоної Армії. До 50-річчя Радянської
влади трудящі села спорудили обеліск Слави борцям, що загинули за народне щастя.
В селі проживав відома вишивальниця Марія Андрусяк, роботи якої експонуються на район­них виставках самодіяльних художників і народ­них умільців та матері-героїні - О. О. Вішован, Г. Д. Йонаш і Е. Ю. Шемота.

Cучасна карта - Костилівка