Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Широке

Широке (до 1946 року - Вишній Шард) - село, центр сільської Ради, лежить за 12 км від районного центру і за 8 км від наїіближчої залізничної станції Велика Копаня на лінії Чоп-Солотвина. Населення - 1928 чоловік.
На території села - відділення Виногра­дівського винрадгоспу, за яким закріплено 1200 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. понад 500 га садів і виноградників. В господарстві працює 18 тракторів, 12 автомашин та багато іншої техніки.
В Широкому є середня і восьмирічна школи, бібліотека, дитячий садок-ясла, відділення зв'язку, лазня, водопровід протяжністю 4 км, споруджено 252 нові житлові будинки.
За роки Радянської влади понад 460 юнаків і дівчат одержали середню, а 116 вихідців з се­ла - вищу освіту. Уродженці села - Ф. Ю. Копинець - кандидат фізико-математичвих наук, Й. М. Погоріляк - кандидат біологічних наук.
Перша письмова згадка про село відноситься до XIV століття. В 1925 році у Широкому за­сновано організацію КПЧ, фундаторами якої були М. Рапин і П. Погоріляк. В тому ж році комуністи на виборах до чехословаць­кого парламенту одержали 65 проц. голосів від загального числа виборців. В 1932 році було створено комсомольську організацію.
25 жовтня 1944 року радянські війська виз­волили Широке від фашистських окупантів. Понад 30 чоловік з села вступили добровольцями до лав Червоної Армії.

Cучасна карта - Широке