Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вільхівці

Вільхівці - село, центр сільської Ради. Знаходиться в гірській долині, на правому березі ріки Тересви, за 20 км від райцентру. До заліз­ничної станції Тересва - 15 км. Населення - 2565 чол. Сільраді підпорядковані села Добрянське, Вільхівці-Лази, Ракове, Вільхівчик, Сасове.
На території Вільхівців розташована цен­тральна садиба сільгоспартілі «Зоря комунізму», основний напрям господарства якої - садівництво і тваринництво. Колгосп має близько 6700 га земельних угідь, з яких 1300 га садів (в т. ч. понад 400 га плодоносних) і 1100 га сінокосів. На тваринницьких фермах нараховується понад 1300 голів великої рогатої худоби та 2400 овець.
В селі знаходиться соковий цех Тересвянеького соко-винного заводу. Вільхівці мають
середню школу, Будинок культури, бібліппчч. кіноустановку, фельдшерсько-акушерський пункт пологовий будинок, лазню, 10 торговельних підприемств, дитячий садок, поштове відділення
В історичних документах село вперше згадується в 1389 році. Воно належало феодалу Татулу, що походив з Вільхівців. Перша згадка про село Добрянське відноситься до 1419 року, коли його магнат Урмезеї передав своєму васалу Владу.
Протягом 1908-1912 pp. з Вільхівців до США, Франції і Бельгії емігрувало понад 50 чоловік.
В 1921 році було створено місцеву організацію КПЧ.
Від фашистських загарбників Вільхівці виз­волені 21 жовтня 1944 року.

Cучасна карта - Вільхівці