Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Нересниця

Нересниця - село, центр сільської Ради. Знаходиться на правому березі річки Тересви, за 25 км від райцентру. Через село проходить вузькоколійна залізниця Тересва-Усть-Чорна. Залізнична станція. Населення 2628 чол. Сіль­раді підпорядковане село Підплеша.
На території Нересниці розміщена центральна садиба артілі «Радянська Верховина», госпо­дарства садівничо-тваринницького напряму, якому належить 6796 га земельних угідь, з них 370 га садів, 2265 га сінокосів і пасовиськ та понад 3600 га лісів. Господарство має 899 голів великої рогатої худоби та 1650 штук овець.
В селі є 2 середні школи, лікарня, 2 їдальні, фельдшерсько-акушерський пункт, пологовий будинок, аптека, зубопротезний та рентгенівський кабінети, бібліотека, клуб на 350 місць з стаціо­нарною кіноустановкою, комбінат побутового обслуговування, дитячий садок, 25 торговельних точок, лазня, хлібопекарня, відділення зв'язку та ощадна каса.
Вперше Нересниця згадується в письмових джерелах XIV століття. Археологічні дані свід­чать, що територія села була заселена в епоху бронзи.
З давніх-давен до 1855 року жителі Нерес­ниці займалися видобуванням солі і транспорту­ванням її до р. Тиси. Село тривалий час нале­жало феодальній родині Татулів і духовному ордену Піаристів, які, як свідчить документ 1751 року, вважали залежне населення «своїми рабами».
Місцева організація КПЧ створена в 1925 році.
З ініціативи комуністів у січні 1931 року від­булися збори місцевих робітників і селян, які вимагали від буржуазного уряду поліпшення матеріальних умов. Сталася сутичка між учас­никами зборів та жандармами, внаслідок чого збори було розігнано, 5 робітників і селян заареш­товано.
В січні 1932 року 3500 селян на чолі з сенатором-комуністом І. Локотою організували похід до нотарського управління села.
В 1939-1940 pp. з сіл Нересниці та Підплеші нелегально виїхало до СРСР 35 чоловік.
За опір окупаційним властям угорські фа­шисти вивезли на каторжні роботи до Угорщини й Німеччини 185 чоловік.
Нересниця визволена від фашистських оку­пантів 22 жовтня 1844 року.
З нагоди 50-річчя Радянської влади в селі споруджено обеліск Слави односельчанам-добровольцям, які загинули у Велику Вітчизняну війну.
В селі знаходиться архітектурна пам'ятка - дерев'яна церква XVIII століття.

Cучасна карта - Нересниця