Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Широкий Луг

Широкий Луг (до 1946 року Сейлешни Лонкa) - село, центр сільської Ради. Розташо­ваний в долині невеликої річки Лужанки, за 36 км від райцентру і за 14 км від залізничної станції Нересниця. Село зв'язане з районним центром шосейною дорогою Тячів-Широкий Луг. Населення - 2250 чол. Сільраді підпорядковані населені пункти Фонтиняси і Пригідь.
В Широкому Лузі знаходиться бригада колгоспу ім. 50-річчя Жовтня, яка
спеціалізується на тваринництві й садівництві. За нею закріп­лено понад 3 тис. та земельних угідь, в т. ч. близько 1400 га лук та пасовиськ, біля 1200 га лісів та 62 га саду. Вона має 400 голів великої рогатої худоби та 2000 овець.
В селі є восьмирічна школа, 2 бібліотеки, клуб з стаціонарною кіноустановкою, поштове відділення, 6 торговельних точок, фельдшерсько- акушерський пункт, пологовий будинок та дитячий садок.
Одинадцяти жінкам присвоєно звання матері-сироті.
Вперше село згадується в письмових джерелах XVІІІ століття.
За народними переказами, воно було засно­ване п'ятьма опришками, їхні прізвища (Поковба, Шелемба, Дудла, Мідянка і Танчинець) стали назвами окремих частин села.
В квітні 1919 року в селі існувала Радянська влада.
Комуністична організація Широкого Лугу створена в 1922 році. На виборах до парламенту в 1925 році комуністи зібрали 486 голосів (з 625).
Угорсько-фашистські окупанти вивезли з села до концентраційних таборів 116 чоловік. За 1939-1941 pp. 72 чол. емігрували з Широкого Лугу в Радянський Союз. Частина з них добро­вільно влилася в ряди Червоної Армії та Чехо­словацького корпусу генерала Свободи. В роки Великої Вітчизняної війни вони брали активну участь у боротьбі проти німецько-фашистських загарбників, 24 з них загинули смертю хороб­рих.
Село визволене від окупантів Червоною Ар­мією 19 жовтня 1944 року.
На околицях Широкого Лугу в однойменно­му урочищі знаходиться лісовий заповідник флори площею 5424 гектари.

Cучасна карта - Широкий Луг