Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Великі Лази

Великі Лази - село, центр сільської Ра­ди. Розташовані за 12 км від районного центру, за 3 км від залізничної станції Підгорб, за 1 км від села проходить шосе Ужгород-Мукачеве. Населення - 1179 чоловік. Сільраді підпоряд­коване с. Циганівці.
В селі знаходиться відділок радгоспу «Великолазівський», який спеціалізується на вирощуванні фруктів та винограду. В господарстві
1145 га землі, в т. ч. 320 га виноградників, 160 га садів.
Великолазівська середня школа славиться хо­рошою організацією краєзнавчої та атеїстичної роботи. Про досвід шкільних юннатів Київським кіностудією документальних фільмів створено фільм «Квіти вам». В селі є клуб, бібліотека.
Згадка про село є в письмових джерелах XVII століття.
В 1918 році селяни Великих Лазів захопили державні ліси.
В 1925 році створена первинна організація КПЧ. Першими комуністами були В. А. Гаврилешко, П. і. Долгош, І. М. Ференцик; в 1928 році виникла комсомольська організація.
24 жовтня 1944 року село визволено від фа­шистської окупації. 19 чол. пішли добровольцями до лав Червоної Армії.
На території Великолазівської сільради ви­явлено 3 поселення часу пізнього неоліту (IV-ІІІ тисячоліття до н. е.). Поблизу с. Циганівців знайдено бронзовий меч доби пізньої бронзи (ІІ-І тисячоліття до н. е.).

Cучасна карта - Великі Лази