Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вонігове

Вонігове - село, центр сільської Ради. Розташоване на правому березі річки Тереблі, за 12 км на північний захід від районного центру. До залізничної станції Буштина - З KM. Через село проходить шосейна дорога Буштина-Синевир. Населення - 1944 чол. Сільраді підпоряд­коване село Новобарове.
На території Вонігового знаходиться відді­лення буштинського радгоспу «Верховина» має садівничо-тваринницький напрям. За ним закріплено 1330 га земельних угідь, в т. ч. близь­ко 600 га садів.
На тваринницьких фермах налічується 306 голів великої рогатої худоби.
В селі є восьмирічна школа, бібліотека з книжковим фондом понад 4,5 тис. книг, фельд­шерсько-акушерський пункт, 4 крамниці, їдальня, відділення зв'язку, кіноустановка, клуб відмінної роботи.
Вонігове вперше згадується в письмових джерелах за 1389 рік, коли ним володів Хустський замок.
В 1923 році в селі створено місцеву організа­цію КПЧ.
Під час угорсько-фашистської окупації хортисти інтернували 50 жителів села, а 20 - від­правили на примусові роботи до Угорщини та Німеччини. Визволено Вонігове від фашистсь­ких окупантів 21 жовтня 1944 року.
В Новобаровому народився і провів свої юнацькі роки активний учасник громадянської війни Михайло Васильович Данилов (1890- 1965 pp.), який мужньо бився з ворогами рево­люції в загонах Котовського. Зараз в селі об­ладнана кімната-музей М. В. Данилова.
У Вонігові народився кандидат біологічних наук, доцент Київської сільськогосподарської академії І. М. Григора; проживає верстатниця Буштинського лісокомбінату, депутат Верховної Ради СРСР Г. І. Покотило.

Cучасна карта - Вонігове