Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вільхівка

Вільхівка (до 1945 p.- Ельвеш) - село, центр сільської Ради. Розташована на лііюму березі річки Боржави, на шосейному шляху Мукачеве-Хуст, за 10 км
від районного центру, за 5 км від залізничної (вузькоколійної) станції Сільце. Населення - 1820 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Нижнє Болотне.
В селі розміщена бригада колгоспу «Дружба». Господарство рільничого напряму. Значна частина населення працює на сусідніх промислових підприємствах.
У Вільхівці є восьмирічна та заочна середня школи, клуб, бібліотека. До встановлення Ра­дянської влади в селі була одна людина з середньою освітою, тепер же 11 чол. мають вищу 62 - середню.
Вперше Вільхівка згадується в писемних дже­релах другої половини XVI століття. Село було відоме як гончарного промислу.
У 1924 році в селі створена первинна організація КПЧ,  очолив її І. М. Кормош. В 1925 році створена комсомольська організація. Комуністи і комсомольці розповсюджували радянську молодіжну газету «Комсомолець України», «Календарі» Закарпатського крайкому КПЧ.
Піл час угорсько-фашистської окупації 192 чоловіки були вивезено на фашистську каторгу. Від рук фашистських катів загинув перший комуніст Вільхівки І. М. Кормош.
25 жовтня 1944 року село визволено від фашистів частинами 8-ї стрілецької дивізії. Понад 50 чоловік вступило добровольцями до лав Червоної Армії.

Cучасна карта - Вільхівка