Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Розтоки

Розтоки - село, центр одноіменної сіль­ської Ради. Розташовані на березі річки Біло Тиси за 6 км від райцентру. Населення 2252 чоловіки. Переважна
частина дорослоїн населення зайнята на лісорозробках.
За Радянської влади в селі з'явилося багато нового. В нових приміщеннях працюють восьми­річна і дві початкові школи; діють стаціонарна кіноустановка, бібліотека, фельдшерсько-аку­шерський пункт. До 50-річчя Радянської влади збудовано новий торговельний комбінат, міст че­рез Білу Тису.
Перші письмові згадки про село відносяться до 1651 року. За переказами, село заснували рибалки, які для лову риби робили «розтоки», звідси і назва села.
В квітні 1919 року в Розтоках було встанов­лено владу Рад. В 1935 році трудящі села брали участь у страйках лісорубів Закарпаття.
15 жовтня 1944 року радянські війська виз­волили Розтоки. Біля 30 жителів села вступили добровольцями до лав Червоної Армії, 10 з них за відвагу і мужність нагороджені орденами і медалями Радянського Союзу. Головою новоствореного Народного комітету був обраний М. Ю. Беркела.

Cучасна карта - Розтоки