Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дідове

Дідове (до, 1946 року - Дейда) - село, центр сільської Ради, розташоване в 7 км від Берегового, з яким має автобусне сполучення. Населення - 1840
чоловік. Сільраді підпорядко­ване село Хомок.
На території села знаходиться центральна садиба колгоспу ім. Карла Маркса, за яким закріплено 1898 га сільськогосподарських угідь.
В 1967 році на 100 га сільськогосподарських угідь було вироблено 317,1 цнт. молока, по 33,4 цнт м'яса.
За високі виробничі показники орденами і медалями нагороджено 6 чоловік,
В селі є восьмирічна школа та консультпункт заочної середньої школи, клуб, дві бібліотеки, кіноустановка, радіовузол, 3 крамниці, фельд­шерсько-акушерський пункт, пологовий буди­нок, дитячий садок.
На території села виявлено поселення епохи неоліту (IV- III тис. до я. е.) та доби бронзи (II тисячоліття до нашої ери).
На території села е залишки глинобитних валів стародавнього городища «Товар» («Озер­ний замок»), (VI-IV століття до н. е.); вперше Дідове згадується в письмових джерелах XIV століття. Село було королівським маєтком. В 1566 році село зруйнували татарські полчища. На 1816 рік у Дідовому налічувалося 327 жите­лів, 64 будинки. Згідно перепису 1881 року з 680 жителів села письменними були 294 чоловіки. В квітні 1919 року в селі було створено Раду робітників, солдатів і селян. У 1934 році в селі, вже діяла місцева організація КПЧ, очолювана Д. Петрашем.
Під час угорсько-фашистської окупації 2 чол. було ув'язнено, 16 вивезено в концентраційні і трудові табори, 87 чол. забрано в робочі ба­тальйони. У грудні 1939 року в селі налічувалось всього 182 жителі.
26 жовтня 1944 року село було визволене від фашистських загарбників. Добровольцями, до лав Червоної Армії вступило 5 чоловік.

Cучасна карта - Дідове