Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Підполоззя

Підполоззя - село, центр сільської Ради. Розташоване за 22 км від районного центру,
поблизу шосе Мукачеве-Львів. Населення - 602 чоловіки. Сільраді підпорядковані населені пункти Верхня Грабівниця та Ялове.
В селі знаходяться центральна садиба код госпу «Перемога», за яким закріплено 2700 га землі, в т. ч. 400 га орної, 606 га лісу, господар­ство тваринницького напряму; лісопункт Свалявського лісокомбінату і лісництво Поло­вецького лісокомбінату. Бригадир колгоспу «Перемога» О. І. Чубірка - делегат XXIII з'їзду КПРС.
У Підполоззі е восьмирічна школа, клуб, бібліотека.
Село засноване в XIV столітті. В часи серед­ньовіччя тут виробляли поташ і виварювали селітру. В і848 році внаслідок епідемії холери село знелюдніло, тільки на початку XX сто­ліття почало відроджуватися.
7 квітня 1919 року у Підполоззі було обрано Раду робітників, селян і солдатів.
В 1923 році створена первинна організацій КПЧ, першими комуністами були М. Чубірка та І. Шімон.
Під час угорсько-фашистської окупації, 7 лис­топада 1943 року, житель села М. Якима зірвав з угорського Червоно-біло-зеленого прапора на
горі Камінь білу і зелену смуги. На горі довго майоріло червоне полотнище.
23 жовтня 1944 року село визволено від фа­шистської окупації.
На території Підполоззя виявлені скарби бронзових виробів кінця II тисячоліття до н.е. та древньоруські поховання IX-X століть н. е.
У 1833 році у Верхній Грабівниці спорудже но завод, що виготовляв пляшки та віконне скло.

Cучасна карта - Підполоззя