Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Чорний Потік

Чорний Потік - село, центр сільської Ради. Розташований за 16 км від районного центру. Населення - 965 чоловік. Сільраді підпорядковані
населені пункти Крайня Мартинка, Локіть, Підгірне, Смологовиця.
У Чорному Потоці розміщена центральна садиба колгоспу «Червоний партизан» - бягатогалузевого господарства. Артіль має 3300 га землі, в т. ч. 570 га орної; 600 голів великої рогатої худоби, 1250 овець. Є допоміжні під­приємства, кам'яний кар'єр, столярна майстер­ня. В господарстві також виробляють глиняні фарби.
В селі є середня школа, клуб, бібліотека.
Перша згадка про село є в документах 1600 року.
В 1924 році в селі створена первинна органі­зація КПЧ.
На парламентських виборах 1925 року за комуністів голосували 192 виборці з 252.
Під час угорсько-фашистської окупації по­близу села діяв партизанський загін Д. Усти - І. С. Прищепи. За участь мешканців Чорного Потоку в партизанському русі фашистські кара­телі спалили більшу частину села.
22 жовтня 1944 року село визволено від фа­шистської окупації. В центрі села встановлено пам'ятник партизанам, які загинули в боя з угорськими фашистами в 1944 році.
Археологічні дані свідчать, що територія села була заселена людиною в кінці ІІ і на почат­ку І тисячоліття до н. е. Окремі знахідки кера мічного посуду вказують на сліди поселені, слов'янського часу (7-9 століття н.
В с. Крайній Мартинці народився В. М. Лен­дєл, кандидат філософських наук.

Cучасна карта - Чорний Потік