Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Лалове

Лалове (до 1944 p.- Береглеаньфалва) - село, центр сільської Ради. Розташоване за 11 км від районного центру. Населення - 1000 чоло­вік.
Сільраді підпорядковане с. Березинка.
В селі знаходиться центральна садиба Лалівського винсадорадгоспу, за яким закріплено 1030 га землі. В господарстві розвинуте також тваринництво.
У Лаловому є восьмирічна школа, клуб, біб­ліотека. За роки Радянської влади споруджено понад 180 будинків.
Перша згадка про село є в писемних джерелах 1378 року. Внаслідок «воєнної експедиції» в 1688 році село запустіло. На початку XV111 сто­ліття почало відроджуватися. Значну частину села заселили німецькі колоністи. У XVIII сто­літті Лалове деякий час мало привілеї міста.
Під впливом Великого Жовтня в грудні 1918 року в селі було створено селянську Раду, яка прийняла рішення про возз'єднання з Радянською Україною і розподіл поміщицьких земель між селянами.
В березні-квітні 1919 року в Лаловому існу­вала Радянська влада.
25 жовтня 1944 року Лалове визволено від фашистської окупації, 22 чоловіки вступили доб­ровольцями до лав Червоної Армії.
Археологічні знахідки (побутові речі з глини, камешо і бронзи) свідчать про те, що на території Лалівської сільради люди жили в період неоліту (IV тисячоліття до н. е.) та бронзи (II тисячоліття до н. е.).

Дивиться також інші населені пункти району:

Cучасна карта - Лалове