Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Нове Село

Нове Село (до 1946 року - Уйфолу) - село, центр сільської Ради, розташоване за 14 км від Берегового, в 4 км від шосейної дороги Берегове-Варшава, за 5 км від найближчої залізнич­ної станції Нове Село. Населення -
2134 чо­ловіки.
У Новому Селі знаходиться бригада колгос­пу ім. Леніна, яка має рільничо-тваринницький напрямок.
В селі є восьмирічна школа, клуб, бібліоте­ка, фельдшерсько-акушерський пункт, поло­говий будинок, дитячий садок, крамниця.
За роки Радянської влади в селі побудовано 330 житлових будинків.
Вперше Нове Село згадується в письмових джерелах XIV століття. В 1566 році село зазна­ло спустошливого набігу татарських полчищ. На 1816 рік у селі налічувалось 515 жителів, 96 бу­динків. Згідно перепису 1881 року з 853 жителів села письменними були 423 чоловіки.
Першими організаторами місцевої організа­ції КПЧ, створеної у 1922 році, були К. Молнар - учасник Великої Жовтневої соціалістичної революції в Росії та Е. Молнар.
На лютий 1936 року в селі було 400 чол. безробітних; в зв'язку з цим місцева організація КПЧ висунула перед Берегівським окружним управлінням вимогу про надання роботи і хліба для голодуючих.
Під час угорсько-фашистської окупації 5 жи­телів села було ув'язнено, 102 чол. кинуто в кон­центраційні табори, 103 - вивезено в трудові табори, 128 чол. забрано в робочі батальйони. В лютому 1939 року в Новому Селі налічувалось 120 безробітних.
24 жовтня 1944 року село було визволене від угорсько-фашистських окупантів; 7 жителів села вступило добровольцями до лав Червоної Армії.

Cучасна карта - Нове Село