Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Туриця

Туриця (до 1945 р. - Велика Туриця) - село, центр сільської Ради. Лежить у долині річки Турички, за 12 км від районного центру. Населення - 1208 чоловік.
В селі розташовані центральна садиба кол­госпу «Зоря комунізму»,
виробничий напрям якого  м'ясо-молочне тваринництво, та лісництво Перечинського лісокомбінату, за яким закріп­лено монад 6 тис. та лісу. Доярка колгоспу К. В. Бумбак нагороджена орденом Трудового Червоного Прапора.
В Туриці є восьмирічна та вечірня середня школи, клуб на 200 місць, бібліотека. Якщо за всю історію села лише один житель його здобув середню освіту, то за радянський час 7 чол. здобули вищу освіту і понад 70 чол. - середню.
Перша згадка про село є в документах 1552 року.
В 1924 році в селі створена первинна органі­зація КПЧ, секретарем її був лісоруб Ю. М. Ко­зак. Цього року селяни вигнали жандармів з Туриці.
27 жовтня 1944 року Туриця визволена від фашистської окупації Червоною Армією, понад 20 чол. пішли добровольцями в її лави.

Cучасна карта - Туриця