Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Неліпине

Неліпине - село, центр сільської Ради. Розташоване в долині річки Латориці, за 3 км від районного центру. Залізнична станція. Через село проходить шосе. Населення - 3049 чоло­вік. Сільраді підпорядковані населені пункти Вовчий та Сасівка.
В селі знаходиться центральна садиба кол­госпу ім. XXIII з'їзду КПРС, за яким закріплено
2600 га землі. Господарство тваринницького напряму.
У Неліпиному є середня школа, клуб, бібліо­тека, піонерський табір «Ждимир». За роки Радянської влади зведено 410 будинків.
Періпа згадка про село є в документах за 1430 рік.
В середині 20-х років XX століття 47 проц. тііїселепня Неліпиного було безземельним. Біль­шість бідняків емігрувала в Бразілію. Повертаю­чись додому без нічого, вони оселялися на пус­тирі за річкою, який прозвали через це Бразілією.
В 1925 році створена первинна організація КПЧ.
24 жовтня 1944 року Неліпине визволено від фашистської окупації, понад 80 чоловік пішли добровольцями до лав Червоної Армії.
На території Неліпиного виявлено рештки поселень часів неоліту (IV тисячоліття до н. е.) та бронзи (ІІ тисячоліття до н. е.).

Cучасна карта - Неліпине