Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кострина

Кострина - село, центр сільської Ради. Розташована на правому березі річки Ужа, за 15 км від районного центру. Залізнична станція. Населення - 1027 чоловік. Сільраді підпоряд­коване с. Костринська Розтока.
В селі знаходиться центральна садиба кол­госпу «Вільна Верховина», земельні угіддя якого становлять 2600 га. Господарство вирощує картоплю та кормові культури, має розвинуте тваринництво. Тут міститься також цех Великоберезнянського меблевого комбінату.
У Кострині є восьмирічна школа, вечірня середня школа сільської молоді, клуб, бібліо­тека; лікарня на 25 ліжок.
Перша згадка про село е в писемних джере­лах XVI століття.
Комуністична організація в селі виникла у 1924 році. На парламентських виборах того ж року комуністи одержали 312 голосів з 530. В 1930-х роках на зборах і мітингах селян і ро­бітників не раз виступали О. Борканюк, І. Ло­кота, І. Туряииця, І. Ваш та інші керівники комуністичної організації Закарпаття.
Під час угорсько-фашистської окупації в селі діяла підпільна комуністична організація. За опір фашистами страчені М. І. Попович, І. Ф. Халахан, А. М. Сегеда, М. і. Кульчицький. По­над 80 чоловік перейшло до Радянського Союзу:
25 жовтня 1944 року Червона Армія визволила село від фашистів, понад 20 чоловік ніпшо добровольцями на фронт.
Уродженець села І. І. Грунянський - міністр лісової промисловості УРСР.

Cучасна карта - Кострина