Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Пацканьове

Пацканове (до 1918 p.- Потокош Потконьовц) - село, центр сільської Ради. Розташоване поблизу гори Маковиці, за 28 км від районного центру, за 12 км від залізничної станції Середнє. Населення - 1818 чоловік.
В селі розміщено відділок Середнянського винсадорадгоспу, який
займається також тваринництвом.
У Пацканьовому є восьмирічна та заочна середня школи, клуб, бібліотека, якій присвоєно звання бібліотеки відмінної роботи.
Перша згадка про село є в документах 1600 року.
Восени 1918 року селяни Пацканьового вима­гали повернення своїх земель, які відібрали у них поміщики і лихварі. Збори 29 грудня 1918 року прийняли рішення про возз'єднання з Радянською Україною.
В березні-квітні 1919 року в Пацканьовому існувала Радянська влада.
В 1928 році створена первинна організація КПЧ, організаторами її були М. В. Батько, І. М. Сливканич.
Під час угорсько-фашистської окупації біль­шість молоді була відправлена на фашистську каторгу, а М. І. Скучку за висловлення проти жорстокого режиму хортисти закатували. Жи­телі села допомагали партизанам з'єднання О. В. Тканка; П. Ю. Білей та І. І. Токарський вступили в партизанський загін.
24 жовтня 1944 року радянські війська виз­волили село від окупантів; понад 30 чол. пішли добровольцями до лав Червоної Армії.
В Пацканьовому народився В. І. Свида, різьбяр, заслужений діяч мистецтв УРСР. Його твори «Возз'єднання», «Опришки», «Ліквідація неписьменності» широко відомі.
Поблизу села є джерело сірчаної води.
На території Пацканьового знайдені побутові речі, які свідчать про заселення цієї місцевості в середині І тисячоліття до н. е.

Cучасна карта - Пацканьове