Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Березове

Березове - село, центр сільської Ради. Розташоване в долині річки Ріки, за 22 км від районного центру. Через село проходить шосе. Населення - 3180 чоловік. Сільраді підпоряд­ковані населені пункти Гонцош і Рянідь.
В селі розміщені відділок радгоспу «Данилівський» та лісництво Хустського лісокомбінату. Відділок радгоспу займається садівництвом та вівчарством, за ним закріплено понад 450 га садів. В господарстві - 1600 овець та 200 голів великої рогатої худоби.
В Березовому е середня школа, клуб, бібліо­тека. За роки Радянської влади в селі зведено понад 400 будинків.
Вперше село згадується в писемних джерелах 1415 року. Це було невелике поселення, яке тільки на початку XX століття почало швидко зрос­тати. В 1594 році Березове пограбували і спалили татари.
В 1922 році в Березовому створена первинна організація КПЧ, а комсомольська - в 1925 році.
Під час угорсько-фашистської окупації меш­канці села чинили опір хорти стам. Селяни підтримували партизанів загону ім. Ватутіна, що базу­вався на полонині Коритищах; Т. І. Біляк, С. Біляк, Ю. І. Вовчок, І. В. Росоха, М. І. Сідей, І. В. Тегза, В. І. Тегза, В. Ф. Фаринецьта ін. були бійцями цього загону. 28 серпня 1944 року поблизу села була висаджена група радянських розвідників: Т. Безсуднову та В. Романа фаши­стам вдалося схопити. Інших чотирьох врятували селяни.
23 жовтня 1944 року Березове визволено від окупації військами 17 гвардійського стрілець­кого корпусу.

Cучасна карта - Березове