Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Синевир

Синевир (до 1946 p.- Нижній Синевир) - село, центр сільської Ради. Розташований у вер­хів'ях річки Тереблі, за 15 км від районного центру, за 60 км від залізничної станції Воло­вець. Через село проходить шосе.
Населення - 4219 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Заверхня Кичора.
В селі розташована центральна садиба кол­госпу «Червона зірка», за яким закріплено 7652 га землі, в т. ч. 260 га ріллі, 1023 га лук. Артіль - тваринницького напряму.
У селі є середня і початкова школи, Буди­нок культури, бібліотека, дільнична лікарня. Якщо за 20 років буржуазного ладу тільки 4 чоловіки здобули середню освіту, то за 22 роки Радянської влади 304 чол. одержали середню освіту та 42 - вищу. За цей же час зведено 420 будинків.
Перша згадка про село є в писемних джере­лах другої половини XVI століття.
В березні 1919 року в Синевирі було вста­новлено Радянську владу.
В 1924 році в селі створено первинну органі­зацію КПЧ, першими комуністами були І. Г. Су­бота, П. Чуп-Гречин.
Під час угорсько-фашистської окупації 116 чоловік емігрували до Радянського Союзу. Кому­ністи Л. Святиня та І. Печкан були в партизан­ському загоні В. П. Русина.
10 жовтня 1944 року село визволено від фа­шистської окупації. Більш як 70 чол. пішли добровольцями до Червоної Армії.
Про життя і боротьбу мешканців села в 1939- 1940 pp. письменник І. Долгош написав роман «Синевир».

Cучасна карта - Синевир