Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Теребля

Теребля - село, центр сільської Ради. Роз­ташована на правому березі річки Тереблі, за 18 км на північ від райцентру і за 10 км від заліз­ничної станції Буштииа. Через село проходить шосейна дорога Буштина-Синевир. Населення - 3598 чол. Сільраді підпорядковане село Дулове.
У Тереблі розташована сільгоспартіль «Біль­шовик» садівничо-
тваринницького напрямку. За колгоспом закріплено 1809 га земельних угідь, з них більше 500 га садів. На тваринницьких
фермах налічується
500 голів великої рогатої худоби, 1500
овець.
В селі є середня школа, дільнична лікарня на 25 ліжок,
пологовий будинок, аптека, зуболікуваньний і рентгенівський кабінети, лазня, бібліотека відмінної ро­боти, клуб на 300 місць, стаціонарна кіноустановка, дитса­док і днтясла, 12 торговельних точок.
Вперше село Теребля згадується в письмових пам'ятках 1389 року. В роки середньо­віччя у Тереблі добу­вали сіль. Місцева організація КПЧ створена в 1921 році. 27 жовтня 1923 року в Дуловому відбулася кривава сутичка безробітних селян з жандармами, під час якої було вбито одного селянина і кількох поранено.
На виборах до парламенту в 1925 році кому­ністи дістали понад 65 проц. голосів (679 з 1009).
Протягом 1939-1940 pp. з Тереблі і Дуло­вого нелегально перейшли до СРСР понад 100 чоловік.
Теребля і Дулове визволені від угорсько-фа­шистських окупантів 22 жовтня 1944 року. Село Дулове - батьківщина Героя Радянського Сою­зу С. М, Вайди, що загинув у Великій Вітчизняній війні. В селі створено кімнату-музей С. М. Вайди. В Дуловому проживає відомий казкар - автор книги «Казки зелених гір» Михайло Михайлович Галиня. 29 березня 1917 року в Тереблі народився член Спілки письменників Радянської України поет А. М. Патрус-Карпатський.
На честь 50-річчя Радянської влади в селі спо­руджено обеліск Слави воїнам-добровольцям, що загинули під час Великої Вітчизняної війни.

Cучасна карта - Теребля