Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Росішка

Росішка - село, центр сільської Ради. Розташована за 38 км від районного центру. Населення - 978 чоловік.
На території села знаходиться друга бригада колгоспу «Нове життя», яка
має садівничо-тваринницький напрям. За бригадою закріплено 30 га орної землі, 120 га садів і 400 га сіножатей. На фермах 120 голів молодняка великої рогатої худоби, 650 овець.
В селі - восьмирічна школа, бібліотека, клуб, дитячий садок на 25 місць, фельдшерсько-акушерський пункт, дві крамниці, чайна, від­ділення зв'язку. Кожний другий будинок в селі новозбудований або перебудований.
У дорадянський період більшість жителів села залишалася неписьменною. За 23 роки Радянської влади близько 100 чоловік здобули середню і вищу освіту.
Вперше село Росішка згадується в письмових джерелах XVII століття. За переказами старожилів воно засноване ще в часи татаро-монгольського нашестя.
В квітні 1919 року; тут було проголошено владу Рад. В 1923 році в селі виникла партійна організація. Її засновник - мешканець села Великого Бичкова Василь Йосипчук. В період xортистського режиму боротьбу селян з окупан­тами очолювали О. І. Андрусяк, І. І. Досюк, П. І. Юращук.
Радянські війська 14 жовтня 1944 року визволили село від окупантів. 38 його жителів доб­ровільно пішли на фронт. Першим головою На­родного комітету був обраний М. М. Мойсюк. В селі проживають майстри гуцульської народної вишивки - Є. І. Попадич, М. М. Попадич, М. М. Шимопяк, О. М. Юращук та інші.

Cучасна карта - Росішка