Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Чорна Тиса

Чорна Тиса - село, центр сільської Ради. Розташована вздовж річки Чорної Тиси за 35 км від районного центру і за 5 км від залізничної станції Ясиня. Сільській Раді підпорядковане село Стебний. Населення - 2151 чоловік.
В селі - комплексна бригада колгоспу ім. Борканюка рільничо-тваринницького напрям­ку. За нею закріплено 620 га сільськогосподарсь­ких угідь, у т. ч. 54 та орної землі, решта - сінокоси. В бригаді 260 голів великої рогатої худоби (у т. ч. 150 корів), 350 овець. Станіславське та Довжанське лісництва, що розміщені на території сільради, займають площу лісних масивів 15 тис. гектарів.
В селі - восьмирічна і 2 початкові школи, 2 бібліотеки, 2 клуби, дитячий садок на 25 місць. Працює фельдшерсько-акушерський пункт, 5 крамниць, чайна, відділення зв'язку, майстерні побутового обслуговування населення. За роки Радянської влади село майже повністю перебу­доване, тут споруджено близько 500 нових бу­динків.
Засноване село у XVII столітті. Його жителі переходили на другий бік Карпат і брали участь у визвольній боротьбі 1648-1654 pp. під про­водом Б. Хмельницького, а у XVIII столітті - у опришківських загонах.
Радянську владу в селі було встановлено у квітні 1919 року. В 1921 році тут виникла партійна група. Її організаторами стали В. Ю. Копанчук, С. Г. Пальчук, І. А. Спасюк, І. М. Спасюк. За угорсько-фашистської окупації поблизу села, в урочищі Окола, фашисти ство­рили концтабір, куди зігнали 1000 громадян- антифашистів.
Радянські війська 14 жовтня 1944 року виз­волили село від іноземних загарбників.
В селі багато народних умільців: різьбярі по дереву, вишивальниці. В селі проживають 6 матерів-героїнь.

Cучасна карта - Чорна Тиса