Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Сіль

Сіль - село, центр сільської Ради. Розта­шована іі Ужапській долині, за 10 км від район­ного центру. Через село проходять залізниця і mre. Населення - 680 чоловік. Сільраді підпорядковано с. Домашин.
В селі знаходиться центральна садиба колгоспу «Ленінським шляхом», який має 4500 га землі. Господарство займається виробництвом і кормових культур і м'ясо-молочних продуктів.
У селі є восьмирічна школа, вечірня середня школа сільської молоді, клуб, бібліотека.
Перша згадка про Сіль припадає на XVI століття. Назва походить від солоного джерела, що є в селі.
В 1925 році в селі виникла комуністична організація, яку очолював Ю. Кульчицький. Першими членами парторганізації були М. Каменца, М. Шугайда, О. Караман. Один з найбільших виступів селян, очолених комуністами, відбувся 6-10 лютого 1932 року.
Під час угорсько-фашистської окупації багатьох комуністів села було ув'язнено. В тюрмах загинули А. Домище, М. Шугайда, Ю. Ку­лик, Ф. Цифра, М. Тур, О. Леньо.
В 1939 році в селі на лісорозробках працював видатний діяч комуністичного руху на Закарпатті  І. Локота і керував роботою підпільної комуністичної організації.
25 жовтня 1944 року село визволено від угорсь­ко-фашистських окупантів Червоною Армією.
На базі мінерального джерела в селі біля гори Яворника будується санаторій.

Cучасна карта - Сіль