Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Новоселиця

Новоселиця - село, центр сільської Ра­ди, розміщене в південно-східній частині хребта Гути, за 22 км від районного центру і за 8 км від найближчої залізничної станції Королеве. На­селення - 1371 чоловік.
У Новоселиці розташований відділок Коро­лівського садовинрадгоспу ім. Шевченка, який займається вирощуванням фруктів і винограду. Тут закладено з 1955 по 1967 рік 250 га садів і 140 га виноградників.
В селі є восьмирічна школа, 2 бібліотеки, клуб, історико-краєзнавчий музей. За роки Радянської влади споруджено 184 нові житло­ві будинки. У 1946 році в Новоселиці створено хореографічний гурток, який відомий тепер в усьому Закарпатті. За успішне виконання літературної композиції, присвяченої 150-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка, цей колек­тив нагороджено грамотою урядового Шевчен­ківського республіканського комітету.
Перша письмова згадка про Новоселицю відноситься до 1619 року. В 1919 році мешканці села виступили з вимогою за возз'єднання Закарпаття з Радянською Україною. Новоселицька організація КПЧ створена у 1921 році. Вона налічувала понад 30 членів. Фундаторами її були М. Д. Жолдош, М. М. Сідей. У 1934 році в селі виникла комсомольська організація.
24 жовтня 1944 року село визволене Черво­ною Армією від фашистської окупації. 32 юнаки влилися добровольцями у частини радянських військ.
В Новоселиці є архітектурна пам'ятка - будинок церкви XVII століття.

Cучасна карта - Новоселиця