Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Геча

Геча - село, центр сільської Ради, розташоване за 10 км від Берегового, за 5 км від най­ближчої залізничної станції Боржава. У 5 км від села проходить шосейна дорога Ужгород-Pахів. Із районним центром село має автобусне
сполучення. Населення - 860 чоловік. Сіль­раді підпорядковані села Чома, Велика Бакта.
На території села знаходяться виробнича бригада обласної дослідної сільськогосподар­ської станції, що спеціалізується на виробництві зерна.
У селі Велика Вакта знаходиться Закарпат­ська обласна сільськогосподарська дослідна стан­ція, за якою закріплено 5313 га землі. Станція має племінні тваринницькі ферми, де вирощується понад 1750 голів великої рогатої худоби бурокарпатської породи. На дослідній станції працює 56 чоловік науково-технічного персоналу, в т. ч. 10 кандидатів сільськогосподарських наук.
У Гечі є восьмирічна школа, бібліотека, фельд­шерський пункт, дитячий садок, крамниця.
За роки Радянської влади в Гечі споруджено 86 житлових будинків, сільський універмаг.
Вперше село Геча згадується в документаль­них джерелах XIV століття. На 1816 рік у селі налічувалось 149 жителів, 23 будинки.
У березні 1935 року в селі була створена місцева організація КПЧ; в тому ж році під час виборів до чехословацького парламенту кому­ністична партія одержала найбільшу кількість голосів. Під час угорсько-фашистської окупації населення зазнало багато лиха. 6 чоловік було вивезено фашистами в трудові табори, 70 чоловік забрано в робочі батальйони, матеріальні збитки населення становили понад 60 тис. пенге.
27 жовтня 1944 року село було визволено ра­дянськими військами, 9 Чоловік вступило добровольцями до лав Червоної Армії.
На території села є дві архітектурні пам'ятки: споруддя XVIII століття та церква XIX століття.

Cучасна карта - Геча