Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Дякове

Дякове (до 1946 року - Неветленфолу) – село, центр сільської Ради, розташоване за 30 км на південь від районного центру. Населення - 1094
чоловіки. Сільраді підпорядковані села Братове (до 1946 року - Ботар), Клинове (до 1946 року - Аклі), Клиновецька Гора та Нове Клинове.
В Дяковому - центральна садиба колгоспу «Комсомолець», у якому вирощують в основ­ному зернові і технічні культури, виноград. Тваринництво м'ясо-молочного напряму. За капотом закріплено понад 3 тис. га земельних угідь, у т. ч. 1700 га орної землі. В господарстві є 18 тракторів, 4 комбайни, 13 вантажних авто­машин.
В селі є восьмирічна школа, клуб, бібліотека, 4 торговельні підприємства. За роки Радянської влади трудящі спорудили 185 нових житлових будинків.
Місцевість, де засновано село, була заселена у період неоліту (IV тисячоліття до н. е.) та брогь зопого віку (II тисячоліття до н. е.). В Новоклиновому виявлено залізоробний центр III-І ст. до н. е. Він є другим центром у Європі.
Виникнення Дякового відноситься до XIV століття.
26 жовтня 1944 року Дякове визволено Черво­ною Армією від фашистської окупації.

Cучасна карта - Дякове