Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Велятин

Велятин - село, центр сільської Ради. Розташований на лівому березі Тиси, в Хустсько-Солотвинській котловині, за 9 км від районного центру. Населення - 3858 чоловік.
В селі розташований колгосп ім. Калініна. Господарство - багатогалузеве. Артіль має 1700 га землі, в т. ч. 650 га орної; близько 1000 голів великої рогатої худоби. Серед трудівників колгоспу - 16 нагороджених орденами й меда­лями.
У Велятині - восьмирічна та вечірня серед­ня школи, клуб, 2 бібліотеки. За радянських часів 35 селян здобули вищу освіту, 250 - се­редню.
Село засноване в другій половині XIII сто­ліття.
12 листопада 1918 року жителі Велятина ви­ступили проти збирачів податків.
В березні 1919 року в селі була встановлена Радянська влада.
В 1923 році створена первинна організація КПЧ.
В 1944 році за зв'язок з партизанами фашисти розстріляли комуніста М. Калини та. Житель села В. В. Гузанич переховував пораненого ра­дянського льотчика.
23 жовтня 1944 року село визволено від фа­шистської окупації.
Уродженець села Д. В. Гусак став кандидатом математичних наук.
Археологічні знахідки на території В еля­тива свідчать про те, що тут люди жили вже в добу бронзи (II тисячоліття до н. е.).

Cучасна карта - Велятин