Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мочола

Мочола - село, центр сільської Ради, розташоване за 6 км від районного центру, з яким має автобусне сполучення. Населення - 1687 чо­ловік. Сільраді підпорядковане село Лужанка.
У Мочолі знаходиться відділення Закарпат­ської обласної сільськогосподарської дослідної станції Велика Бакта, за яким закріплено 3400 га сільськогосподарських угідь.
В селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб, діпячиіі садок, фельдшерський пункт, крамниця, поштове відділення з ощадною касою. За роки Радянської влади в селі споруджено 276 будинків.
Вперше село згадується в письмових джерелах 14 століття. На 1816 рік у Мочолі налічувалось 160 жителів, 30 будинків. Згідно перепису 1881 року, з 333 жителів села письменними були  88 чоловік. У 1925 році в селі була створена місцева організація КПЧ.
Під час угорсько-фашистської окупації 10 жи­телів села вивезено в концтабори, 15 чол. - у трудові табори, 81 чол. забрано в робочі батальйони. Збитки, заподіяні селу фашистами, становили понад 370 тис. пенге.
26 жовтня 1944 року окупантів було вигнано. 10 жителів села вступило добровольцями до лав Червоної Армії.

Cучасна карта - Мочола