Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Нове Давидкове

Нове Давидкове - село, центр сільської Ради. Розташоване на лівому березі річки Латориці, за 8 км від районного центру, за 3 км від
залізничної станції Ключарки. Населення -
3413 чоловік.
В селі розміщений колгосп «Шлях до комунізму», який займається виробництвом зерна та м'ясо-молочної продукції. Артіль має 1900 га землі в т. ч. 1100 га орної; 850 голів великої рогатої худоби.
В Новому Давидковому є середня школа, професійно-технічне училище, бібліотека, Палац культури. За роки Радянської влади споруджено понад 450 будинків.
В історичних джерелах село згадується в пер­шій половині XV століття.
Під час угорсько-фашистської окупації в селі працювала підпільна організація, яка друкувала і поширювала листівки «Хай живе Радянський Союз», «Ми хочемо бути з вами, брати зі сходу» та ін. Окупантам вдалося схопити одного з активних діячі з організації А. Медведя, фашистські кати його повісили. Близько 600 чол. вивезено фашистами на каторжні роботи до Німеччини і Угорщини, 85 чол. кинуто до концтаборів.
24 жовтня 1944 року село визволено від угорсько-фашистських окупантів; понад 120 чоловік пішли добровольцями до лав Червоної Армії.
В Новому Давидковому народилися І. М. Гранчак та Ю. Ю. Сливка, вчені-історики.
В Новому Давидковому виявлено поселення періоду бронзи (II тисячоліття до н. е.).

Дивиться також інші населені пункти району:

Cучасна карта - Нове Давидкове