Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Волосянка

Волосянка - село, центр сільської Ради. Розташована в долині річки Ужа, біля Ужоцького перевалу, за 39 км від районного центру. Залізнична станція. Населення - 2300 чоловік.
У Волосянці розміщена центральна садиба колгоспу ім. Ілліча. Артіль має 5200 га сільсько-господарських угідь, у т. ч. 700 га орної землі, 1100 га сіножатей і пасовиськ, понад 2000 га лісу. Розвинуте рільництво і тваринництво. Є допоміжний цех по переробці кормів, пило­рама.
В селі є дільнична лікарня, середня та 2 по­чаткові школи, 2 клуби, 3 бібліотеки. За після­воєнні роки зведено понад 300 просторих будинків.
Волосянка згадується в документах за 1552 рік.
У 1928 році в селі створено первинну органі­зацію КПЧ, секретарем її був І. Лялько. В 1932 році депутат чехословацького парламенту Йосип Штєтка інформував парламент про тяжке становище жителів Волосянки. Зокрема, він назвав хату і. Долешака великою норою. Тоді ж І. Локота подав інтерпеляцію про жандармський терор у селі.
15    березня 1939 року Волосянку окупували угорські фашисти. На знак протесту проти фашистського режиму 150 чоловік емігрувало до СРСР.
16 жовтня 1944 року Волосянка визволена від фашистів військами 4-го Українського фронту.

Cучасна карта - Волосянка