Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Нове Село

НОВЕ СЕЛО (до 1946 року Тісоуйгель) - село, центр сільської Ради, розташоване за 11 км від районного центру та 4 км від найближчої залізничної станції Вилок. Населення - 1485 чоловік.
У Новому Селі - бригада колгоспу «Іскра», за якою закріплено близько 800 га сільсько­господарських угідь.
6 восьмирічна школа, бібліотека, Будинок культури на 300 місць, пам'ятник В. І. Леніну, споруджено понад 280 нових житлових будинків, Палац культури, побутовий комбінат, автобусну станцію.
Перші письмові згадки про Нове Село припа­дають на 1360 рік.
У 1918 році селяни Нового Села захопили урожай з поміщицьких і попівських земель, худобу, сільськогосподарський реманент і роз­ділили між собою. В 1927 році у селі створено партійну організацію КПЧ. Першими її членами були Г. Болдог і М. Молнар. Поси­люючи соціальний і національний гніт, угорсько-фашистські окупанти в 1939-1944 pp. забо­роняли українцям поселятись в селі. Для них на околиці було виділено спеціальне місце, що мало назву Руська Долина.
26 жовтня 1944 року село визволено від фа­шистських загарбників. 17 чоловік пішли добро­вольцями до Червоної Армії.

Cучасна карта - Нове Село