Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Тур’ї Ремети

Тур'ї Ремети - село, центр сільської Ради. Розташовані за 9 км від районного центру на шосе Перечин-Свалява. Населення - 3323 чоловіки.
В селі розміщені: бригада колгоспу «Зоря комунізму», що займається виробництвом картоп­лі, овочів і тваринницької продукції, дере­вообробне підприємство з цехами лісопильним, меблевим та культурно-побутових виробів, міжколгоспна ГЕС потужністю 360 кіловат, лісництво і лісопункт Перечинського лісоком­бінату.
В Тур'їх Реметах є середня школа, вечірня школа робітничої молоді, бібліотека, клуб на 250 місць, при якому працюють 5 гуртків художньої самодіяльності; дільнична лікарня.
Вперше село згадується в документах 1451 року.
В 30-70-х роках XIX століття в селі діяв невеликий металургійний завод.
27 грудня 1931 року відбулася велика демонстрація жителів Тур'їх Реміт проти податкового гнігу та безробіття.
В січні 1936 року лісоруби села брали участь у загальному страйку лісових робітників Пе­речинського і Ужгородського округів.
В 1942 році в селі фашисти створили концта­бір, де ув'язнювали патріотів. В ньому таборі хортисти катували секретаря Закарпатського крайкому КПЧ О. О. Борканюка.
27 жовтня 1944 року Тур'ї Ремети визволені від фашистської окупації. 44 чолові­ки вступили добровольцями до лав Червоної Армії.
В селі встановлено пам'ятник радянським воїнам, що загинули, визволяючи село, 2 пам'ятники в'язням концтабору та оригінальний пам'ят­ник листоноші Ф. Фекеті (перша половина XIX століття).
Уродженець села О. М. Рот - доцент Ужго­родського університету.

Cучасна карта - Тур’ї Ремети