Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Чорнотисів

Чорнотисів (до 1946 року - Чорний Ардів) - село, центр сільської Ради, розташоване зп 13 км на південь від районного центру. Насе­лення - 2099 чоловік. Сільраді підпорядковані насолені пункти - Холмовець і Юлівці.
В Чормотисівській артілі «Росія» добре нала­годжено багатогалузеве господарство. Воно має 3569 га сільськогосподарських угідь, 20 тракторів та чимало іншої техніки. Багато передовиків олгосиу удостоєні урядових нагород. Серед них бригадир тракторної бригади С. Нагорняк городжений орденом Трудового Червоного Пра­пора. З допоміжних галузей є млин, олійниця. До послуг трудівників артілі побутовий комбінат, хлібопекарня.
У селі є середия школа, 3 клуби, 4 бібліотеки, лікарня на 35 ліжок, поліклініка, в якцх пра­цює 45 медичних працівників. За роки Радянської влади в Чорнотисові спо­руджено та перебудовано понад 300 житлових будинків. Центральна вулиця села заасфальто­вана, на інших вулицях впорядковано тротуари. В хаті кожного трудівника - повний достаток. Понад 400 колгоспників мають радіоприймачі, 65 – телевізори.
Перша письмова згадка про Чорнотисів від­носиться до 1319 року. Кращі сини Чорнотисова пліч-о-пліч з угорцями, словаками, румунами та представниками інших національностей брали участь в народних повстаннях 1514 та 1703-1711 pp. У 1791 році в Чорнотисові відбувся судовий процес над групою селян, які відмо­вилися виконувати панщину.
Золотою сторінкою до історії революційно-визвольної боротьби села увійшла перемога соціалістичної революції в березні 1919 року в Угорщині і на Закарпатті. Трудящі села створили революційну Раду робітників, селян і солдатів, до якої входило 17 чоловік: Й. Ваш, І. Ловга, К. Бесермені, С. Гевеші, Ф. Шуба, М. Голінка та інші. В 1923 році у Чорнотисові створено пар­тійну організацію КПЧ, в яку входили П. Роман, І. Ловга. С. Вайс, Ю. Форкош, В. Ловга. На виборах до чехословацького буржуазного парла­менту в 1935 році комуністи Чорнотисова заво­ювали найбільше голосів - 399 (40 проц. за­гальної кількості виборців).
27 жовтня 1944 року воїни 17-го стрілецького корпусу 4-го Українського фронту визволили Чорнотисів від фашистської окупації. 34 юнаки вступили добровольцями в Червону Армію.

Cучасна карта - Чорнотисів