Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Верхнє Водяне

Верхнє Водяне (до 1946 p.- Вишня Ашпа) - село, центр сільської Ради. Розташо­ване а а 41 км від районного центру і за 7 км від залізничної станції
Солотвина. Сільраді підпоряд­коване село Стримба. За 4 км від села прохо­дить автомагістраль Ужгород-Рахів. Насе­лення - 4714 чоловік.
Колгосп «Перше травня» має 1200 голів вели­кої рогатої худоби і понад 2500 овець. Понад 70 проц. доходів колгосп одержує від тваринництва. За колгоспом закріплено 5,9 тис. та угідь. З них 340 га орної землі, близько 500 га садів та понад 1,5 тис.  га сінокосів. Машинно-тракторний парк налічує 9 тракторів, 13 автомобілів та іншу тех­ніку. На території села розміщене Верхньоводянське лісництво Великобичківського лісокомбінату.
В селі - середня, 2 восьмирічні і 2 початкові школи, дитячий садок і ясла, лікарня на 25 лі­жок, аптека, 4 бібліотеки, 2 клуби з кіноустанов­кою, відділення зв'язку, колгоспний профілак­торій. До 50-річчя Жовтня тут побудовано торго­вельний комбінат «Дружба», приміщення аптеки, 8 класних кімнат середньої школи. Споруджено обеліск Слави односельчанам і радянським воїнам, що полягли в боях за свободу Батьківщини.
Вперше Верхнє Водяне згадується у письмових джерелах XIV століття. В 1514 році його жителі брали участь в селянській війні, у XVIII сто­літті - в загонах опришків Олекси Довбуша. В 1919 році верхнєводянці боролися за возз'єд­нання Закарпаття з Радянською Україною.
Партійна група крайової організації кому­ністів на чолі з Г. М. Марущаком виникла у 1925 році.
Вже в перші роки діяльності за нею йшло понад 50 проц. мешканців села. Щороку кому­ністи організовували вшанування пам'яті В. І. Леніна, в 1930-х роках керували «голодними походами» селян та інше.
14 жовтня 1944 року радянські війська визволили Верхнє Водяне від угорсько-фашистсь­кої окупації. 82 юнаки села пішли добровольцями до лав Червоної Армії.
За роки Радянської влади із села вийшли 30 учителів, 15 медичних працівників, 6 агро­номів, 20 інших спеціалістів народного господар­ства. 15 передовиків народного господарства нагороджено орденами і медалями Радянського Союзу. В селі проживає 6 матерів-героїнь: В. М. Гамор, В. П. Лета, О. М. Мадяр, П. І. Мазар, Г. Ф. Росущан, Г. Ф. Ярема.

Cучасна карта - Верхнє Водяне