Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Бедевля

Бедевля - село, центр сільської Ради. Віддаль до райцентру - 6 км. Через Бедевлю проходить залізниця і шосе. Залізнична станція. Населення - 2773 чол. Сільраді підпорядкова­ні населені пункти Біловарці, Глиняний, Дуб­рівка, Руня. Колгосп ім. 40-річчя Жовтня має 2300 га землі, в т. ч. 1200 га садів та
795 га пасовищ. На фермах нараховується 900 голів великої рогатої худоби і 1800 голів овець.
Основний напрям господарства - садів­ництво і тваринництво.
В селі є восьмирічна школа, бібліотека, клуб, поштове відділення, кіноустановка, торговельний комбінат, сім торговельних точок, дитсадок, фельдшерсько-акушерський пункт, пологовий будинок.
Вперше Бедевля згадується в документах XIII століття.
Вона належала Хустському замку, на користь якого селяни виконували різні роботи, зокрема перевозили сіль. У 1918 році тут відбувся масо­вий виступ селян проти уніатської церкви. Піп був вигнаний з села. Однак з допомогою окруж­них властей і жандармерії йому вдалося повер­нутися назад.
У квітні 1919 року в Бедевлі на короткий час було встановлено Радянську владу. Місцева комуністична організація виникла в квітні 1921 року. На зборах села, організованих нею в листопаді 1931 року з нагоди 14-ї річниці Ве­ликого Жовтня, виступав сенатор-комуніст Іван Локота.
Під час фашистської окупації до Радянського Союзу емігрувало 125 чоловік.
Уродженець Бедевлі І. І. Фабрицій був комі­саром партизанського загону В. П. Русина, що діяв на Закарпатті в 1944 році.
Бедевля визволена від угорсько-фашистських загарбників 20 жовтня 1944 року.
На честь 50-річчя Радянської влади в селі споруджено обеліск Слави воїнам, які загинули у боротьбі з німецько-фашистськими загарб­никами.

Cучасна карта - Бедевля