Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Майдан

Майдан - село, центр сільської Ради. Роз­ташований у долині річок Голятинки і Ріки, за 10 км від районного центру, за 45 км від залізничної станції Воловець. Через село проходить шосе. Населення - 1340 чоловік. Сільраді під­порядкований населений пункт Верхній Бист­рий.
В селі знаходиться центральна садиба кол­госпу «Революціонер», який має 2365 га землі, в т. ч. 170 га орної, 900 га сіножатей і пасовиськ. Господарство - тваринницького напряму. Є до­поміжні підприємства - млин та пилорама.
У Майдані е восьмирічна школа, бібліотека, клуб на 400 місць.
Вперше село згадується в писемних джерелах XVI століття під назвою Борис-Полянка. Май­даном називається з XIX століття.
В квітні 1919 року в селі була встановлена Радянська влада.
В 1928 році у Майдані створено первинну організацію КПЧ, засновником її був Іван Локота.
Під час угорсько-фашистської окупації 40 чоловік з села перейшли до Радянського Союзу, всі вони боролися проти фашизму в лавах Червоної Армії і Чехословацького корпусу генерала Л. Свободи.
15 жовтня 1944 року Майдан визволено від фашистської окупації частинами 95-го стрілець­кого корпусу.
В урочищі Майдан створено флористичний заказник на площі 1,5 га, тут росте бузок угорсь­кий. В селі та його околицях є кілька мінеральних джерел.

Cучасна карта - Майдан