Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Рокосів

Рокосів - село, центр сільської Ради. Роз­ташований в Притисянській долині, за 10 км від районного центру. Залізнична станція. Населення - 3556 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Вертеп.
В селі розміщена бригада колгоспу ім. Ле­ніна, що займається садівництвом і тварин­ництвом. На тваринницьких фермах відгодо­вується 650 голів великої рогатої худоби, 1000 овець. Основні виробничі процеси механізовані. На базі ферм бригади проводиться навчання тва­ринників усього району. Поблизу Рокосова є великі запаси будівельних матеріалів. Тут спору­джені каменедробильний та щебеневий заводи, що мають республіканське значення, і полігон залізобетонних блоків тресту «Хустхімбуд».
У Рокосові є середня та початкова школи, філіал заочної школи, бібліотека, Будинок куль­тури.
Вперше село згадується в документі за 1300 рік.
В 1913 році відбувся страйк каменярів під керівництвом профспілкової організації та страй­кового комітету. Страйкарі домоглися підвищен­ня заробітної плати.
В 1919 році у Рокосові було проголошено Радянську владу.
Партійна організація в Рокосові створена в 1925 році. Під керівництвом комуністів селяни брали участь в голодних походах 30-х років.
В роки фашистської окупації понад 30 чоловік емігрувало до Радянського Союзу. Група парти­занів, очолена В. І. Гордієнком, в 1944 році поблизу Рокосова пустила під укіс фашистський ешелон з озброєнням.
25 жовтня 1944 року село визволено від фа­шистської окупації. Близько 100 чоловік піш­ли добровольцями до лав Червоної Армії.
Уродженець Рокосова B.C. Поп - член Спіл­ки письменників України, його брат С. С. Поп - викладач Ужгородського університету.
На території села виявлено поселення епохи бронзи (ХІ-ІХ століття до н. е.).

Cучасна карта - Рокосів