Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Велика Паладь

Велика Паладь (до 1946 року - Нодь Палад) - село, центр сільської Ради, розташо­ване на Затиснянській рівнині за 35 км від район­ного центру і за 15 км від найближчих залізнич­них станцій Вилок. Населення - 1781 чоловік.
Сільраді підпорядковане село Заболоття.
На території села знаходиться центральна садиба артілі «Більшовик», яка має 3900 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2500 га , орної землі, 62 га саду і виноградників. Машинно-тракторний парк налічує 28 тракторів, 6 комбайнів, 18 вантажних автомашин та багато іншої техніки. Виробничий напрям колгоспу - рільничо-тваринницький. З року в рік артіль зби­рає високі врожаї рису. В 1966 році тут вирощено по 37,2 цнт цієї культури з кожного гек­тара.
Колгосп «Більшовик» славиться в області високими врожаями винограду, якого збирають в середньому щорічно по 180 цнт з га, а в ланці О. І. Марто у 1966 році вирощено по 250 цнт.
З допоміжних галузей у колгоспі є консерв­ний цех, який щорічно випускає 390-410 тис. банок консервів, цегельний завод потужністю З млн. штук цегли на рік.
В селі є восьмирічна школа, бібліотека, Будинок культури, відділення зв'язку.
За роки Радянської влади у Великій Паладі споруджено. 239 нових будинків.
На території села виявлено поселення часів неоліту (IV-III тисячоліття до н. е.) та скарб періоду бронзи (II тисячоліття до н. е.). Археологічні знахідки свідчать також, що тут існувало поселення VI - III століття до н. е.
Перша згадка про Велику ПалаДь відноситься до XIII століття.
У 1928 році тут створено організацію КПЧ. Фундаторами її були Л. Сич, І. Міцо, Г. Віраг, О. Поп, Д. Койтар.
26 жовтня 1944 року село визволено від фашистської окупації. 10 чоловік пішло добро­вольцями до Червоної Армії.

Cучасна карта - Велика Паладь