Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Кам’янське

Кам'янське (до 1948 p.- Кив'яждь) - село. центр сільської Ради. Розташоване в Приборжавській долині, за 10 км від районного цеміру. Через село проходять вузькоколійна залізнична лінія і шосе. Населення - 1273 чоло­
віки. Сільраді підпорядковані населені пункти Богаревиця, Воловиця, Хмільник.
В селі знаходиться центральна садиба кол­госп у «Радянська Україна» - багатогалузевого господарства. Артіль має 2500 га землі, в т. ч. J100 га орної, 200 га садів і виноградників; 900 голів великої рогатої худоби. З допоміжних підприємств наявні млин та лозоплетільний цех, що виготовляє меблі та сувеніри.
В Кам'янському є середня школа, 2 бібліо­теки, клуб, дільнична лікарня. За радянських часів понад 200 чол. одержали вищу і середню освіту; споруджено 220 будинків.
Згадка про село є в писемних джерелах XIII століття, в 1243 році воно було розгромлене татарами.
У 1924 році в Кам'янському створено первин­ку організацію КПЧ, організаторами її були К. Ф. Бігарі та В. В. Плескач.
24 жовтня 1944 року село визволено від фашистської окупації військами 17-го гвардій­ського Карпатського стрілецького корпусу.
В с. Богаревиці народився Ю. І. Балега, член Спілки письменників України, кандидат филологічних наук, а в с. Хмільнику - канди­дат економічних наук О. І. Русин.
В с. Хмільнику знайдено скарб (сокири, бойові чеканмолотки, наконечники списів, брас­лет та ін.) доби пізньої бронзи (кінець ІІ тисячоліття до н. е.).

Cучасна карта - Кам’янське