Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Водиця

Водиця (до 1948 р. Апшиця) - село, центр сільської Ради. Розташована у верхів'ї річки Апшиці, правої притоки річки Тиси, за 48 км від Рахова, з яким має автобусне сполучення. Населення - 1596 чоловік. Комплексна брига­да
колгоспу ім. 1 Травня має 280 га земельних угідь, у т. ч. 100 га орної землі. Напрям госпо­дарства тваринницько-рільничий. На фермі вирощують племінних теличок буро-карпат­ської породи та розводять овець.
В селі - восьмирічна школа, бібліотека. Є 4 крамниці, фельдшерсько-акушерський пункт, відділення зв'язку, кіноустановка, клуб.
Вперше Водиця згадується в письмових дже­релах XVI століття. В 1751 році тут проживало лише 26 чоловік. Партійну групу на чолі з І. М. Соймою організовано на початку 1925 року. З ініціативи та на кошти комуністів і сільських активістів у 1932 році в селі споруджено школу. Під проводом комуністів жителі Водиці в 30-х роках брали участь у мітингах, першотравневих демонстраціях робітників села Великий Бичків. За фашистської окупації (1939-1944 pp.) 26 жи­телів села, рятуючись від розправи, емігрували до Радянського Союзу.
18 жовтня 1944 року Водицю визволили радянські війська. 54 жителі села добровільно вступили до лав Червоної Армії.
В селі проживають: І. І. Сойма - учасник громадянської війни в Росії, який добровільно вступив у Червону Армію, а після повернення в село став першим головою Народного комі­тету; депутат Рахівського окружного комітету (1932-1937 pp.) від комуністичної організації Г. О. Прокопович.

Cучасна карта - Водиця