Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Торунь

Торунь - село, центр сільської Ради. Розташований між відрогами Полонинського хреб­та, за 22 км від районного центру, за 60 км під залізничної станції Воловець. Населення - 1408 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Лопушне.
В селі знаходиться центральна садиба кол­госпу «Нове життя», за яким
закріплено 1846 га землі, в т. ч. 173 га орної, 876 га сіножатей, Господарство - тваринницького напряму.
У Торуні є восьмирічна та початкова школи, консультаційний пункт заочної середньої школи, клуб, бібліотека; лікарня на 25 ліжок. За ра­дянських часів в селі зведено багато громадських приміщень, 230 житлових будинків.
Згадка про Торунь є в писемних джерелах першої половини XVII століття.
Під впливом Великого Жовтня в селі восени 1918 року було створено земельний комітет, який почав ділити поміщицьку землю.
В квітні 1919 року в Торуні була встанов­лена Радянська влада.
В 1929 році створена первинна організація КПЧ, яку очолив Ю. М. Курин. 17 січня 1930 року в селі відбувся масовші похід безробітних, які вимагали допомоги по безробіттю. 2 березня 1931 року комуністи організували демонстрацію на знак протесту проти підготовки світової війни. З промовою виступив О. О. Борканюь. Під керівництвом комуністів селянам Торуні вдалося добитися припинення екзекуцій в селі.
Під час угорсько-фашистської окупації 80 чол. емігрувало до Радянського Союзу.
14 жовтня 1944 року село визволено від фа­шистської окупації Радянською Армією.

Cучасна карта - Торунь